Budapest, 2013. március 12.

„A várakozásoknál is meredekebben zuhant a fogyasztói árak emelkedése. Februárban az infláció értéke 2,8% volt, ami megközelíti a jegybank által kitűzött 3%-os középtávú inflációs célt. Ez egyértelműen segíti a jegybank további kamatcsökkentését, ugyanakkor a forint további gyengülése már rövid távon negatívan hathat a növekedés beindulására” - mondta el Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

„Már az év elején látványos esés volt megfigyelhető a fogyasztói árak dinamikájában, hiszen az infláció mértéke a korábbi 5-6%-körüli szintről már januárban lecsökkent 3,7%-re. Ez a tendencia a rezsicsökkentő program energiaárakat mérséklő hatása miatt februárban tovább folytatódott, és többéves mélypontra, 2,8%-ra esett az infláció. Ezzel a jegybank által kitűzött 3%-os középtávú inflációs cél közelébe kerültünk, ami megerősíti azokat a várakozásokat, amelyek az alapkamat további csökkentésére vonatkoznak” – mondta el Horváth István. „A jelenlegi makrogazdasági adatok mellett – az infláció jelentősen mérséklődött, a gazdasági növekedés pedig továbbra is kérdéses – csupán az szólhat a kamatvágás ellen, ha az elmúlt két hétben jelentősen gyengülő forintárfolyam tovább esik. Úgy gondoljuk, hogy a jelenlegi, 303-305 EUR/HUF körüli árfolyamszint mellett ebben a hónapban még folytatódhat a jegybanki lazítás, és a jegybank a forintárfolyamával kapcsolatos véleményének majd csak a hó végi, kamatdöntésről szóló sajtótájékoztatón ad hangot. Ugyanakkor a háztartások devizahitelei miatt a forint további gyengülése már rövid távon negatívan hathat a növekedés beindulására, miközben a gyenge deviza exportösztönző hatása inkább hosszú távon jelentkezhet” – hangsúlyozta a befektetési szakember.

K&H Csoport

Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan közel 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 226 lakossági fiókkal pénzügyi szolgáltatásokat kínál mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének. A magyar gazdaság működését közel 1800 milliárd forintnyi kihelyezett hitel és hiteljellegű (hitelkeret és garancia) állománnyal segíti, a vállalkozások, a vállalatok, az önkormányzatok és a háztartások finanszírozásán keresztül. A cégcsoport teljes tevékenysége során több mint 4000 magyar beszállító cégnek, mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 10 évben 144 milliárd forint adó megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez. A KBC az elmúlt 15 évben mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba, ezáltal az országba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H Csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton.  

K&H Alapkezelő  

A K&H Alapkezelő 1997 óta a hazai befektetési piac egyik vezető szereplője, a tőke- és hozamvédett alapok piacának első számú képviselője. A K&H Alapkezelő az innovatív termékfejlesztés mellett az ügyfelek tájékozottságának, tudásának növelésére is jelentős hangsúlyt fektet.  

Főbb adataink: K&H Bank 2012. december 31-én: saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 215 milliárd forint mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2462 milliárd forint adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 20,5 milliárd forint  K&H Alapkezelő 2012. december 31-én: teljes kezelt vagyon:  770 milliárd forint intézményi ügyfelek kezelt vagyona:  128 milliárd forint K&H alapokban kezelt vagyon:  640 milliárd forint K&H Biztosító 2012. december 31-én: saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 10,3 milliárd forint mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 106,2 milliárd forint biztosítástechnikai eredmény  (IFRS konszolidált, nem auditált): 2,4 milliárd forint adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,9 milliárd forint  

forrás: K&H Alapkezelő