Az ÁKK az idei évre megoldotta a devizaadósság finanszírozását

Budapest, 2013. február 13.

„Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a nemzetközi kötvény-kibocsátással 2013-ra megoldotta a devizaadósság piaci finanszírozását. Ez a siker jelentősen csökkenti külső sérülékenységünket, és rövid távon erősíti a forintot. Hosszabb távon azonban, a kormányzat gyengébb forintot támogató elképzelései miatt inkább 300 körüli EUR/HUF árfolyamszintre számítunk” – tájékoztatott Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

 

„Az ÁKK a 3,25 milliárd dollár értékű nemzetközi kötvény-kibocsátásával gyakorlatilag az idei év hátralevő részére megoldotta devizafinanszírozásunkat. A magyar tőkepiacnak ez mindenképpen jó hír, hiszen azt mutatja, hogy a devizaadósságunk teljes mértékben piaci forrásból finanszírozható, az IMF készenléti hitelkeret nélkül is. Ez azért különösen lényeges, mert a magas külső adósságszint miatt a hazai eszközök különösen érzékenyen reagálnak a piaci hangulatváltozásokra, így egy esetleges hangulatromlás esetén a forintot és a kötvénypiacot is jelentős esés fenyegeti. A piaci várakozásoknak megfelelően történt kötvénykibocsátás azonban most nagymértékben csökkenti kitettségünket a piaci hangulatingadozásnak, ami rövid távon egyértelműen erősödést hozhat a forintnak” – mondta el Horváth István. „A mai kötvénykibocsátást követően leginkább az új jegybankelnök személye lehet jelentős hatással a hazai tőkepiacra. Úgy gondoljuk azonban, hogy a forint árfolyamát kevésbé az új elnök személye, sokkal inkább a kormány azon alapszándéka fogja meghatározni, hogy a növekedési kilátásokat gyengébb forinttal támogassa. Így az euró árfolyama az év nagy részében a korábbi 280 forint körüli szintnél gyengébb szinteken, a 300-as árfolyam közelében tartózkodhat” – tette hozzá a befektetési szakember.

K&H Csoport

Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan közel 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 226 lakossági fiókkal pénzügyi szolgáltatásokat kínál mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének. A magyar gazdaság működését közel 1900 milliárd forintnyi kihelyezett hitel és hiteljellegű (hitelkeret és garancia) állománnyal segíti, a vállalkozások, a vállalatok, az önkormányzatok és a háztartások finanszírozásán keresztül. A cégcsoport teljes tevékenysége során több mint 4000 magyar beszállító cégnek, mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 10 évben 123 milliárd forint adó megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez. A KBC az elmúlt 15 évben mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba, ezáltal az országba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H Csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton.  

K&H Alapkezelő  

A K&H Alapkezelő 1997 óta a hazai befektetési piac egyik vezető szereplője, a tőke- és hozamvédett alapok piacának első számú képviselője. A K&H Alapkezelő az innovatív termékfejlesztés mellett az ügyfelek tájékozottságának, tudásának növelésére is jelentős hangsúlyt fektet.  

főbb adataink:

K&H Bank 2012. szeptember 30-án: saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 209 milliárd forint mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2357 milliárd forint adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 14,6 milliárd forint K&H Alapkezelő 2012. szeptember 30-án: teljes kezelt vagyon:  744,8 milliárd forint intézményi ügyfelek kezelt vagyona:  118,1 milliárd forint K&H alapokban kezelt vagyon:  624,1 milliárd forint  

K&H Biztosító 2012. szeptember 30-án: saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 9,6 milliárd forint mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 106,4 milliárd forint biztosítástechnikai eredmény  (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,4 milliárd forint adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,1 milliárd forint  forrás: K&H Alapkezelő