Képcserélő

Mercedes motorral is lassan halad az ipar...

Budapest, 2012. augusztus 7.

„A pozitív várakozásokkal ellentétben a hazai autógyárak termelése egyelőre nem dobta meg az ipari termelést, hiszen a legfrissebb adatok jelentősen elmaradnak a várakozásoktól, és csupán minimális növekedést mutatnak. Jelentős javulásra a következő hónapokban sem számíthatunk, így az ipari termelés nem fogja segíteni a hazai GDP növekedést, inkább a stagnálást támasztja alá. Amennyiben viszont az autóipar továbbra sem hozza a várt eredményeket, a romló növekedési kilátások kockázatot jelenthetnek a költségvetés számára, ezzel együtt a kockázati felár növekedését és az állampapír hozamok emelkedését eredményezhetik” – figyelmeztet Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

„Év elején még nagy kérdőjel volt, hogy a Mercedes gyár termelésének beindulása hogyan fogja befolyásolni az ipar teljesítményét. A pozitív hatás a mostani összesített termelési adatokban egyelőre nem jelent meg, hiszen az előző hónaphoz viszonyítva 2,2%-os csökkenést, éves szinten is csupán 0,6%-os növekedést mutat az ipari termelés volumene. A régiós összehasonlításban is negatív adatok jelentős emelkedése a következő hónapokban sem várható. Ezt támasztja alá, hogy legnagyobb piacunk is romló tendenciát mutat, hiszen a szintén ma publikált adatok alapján tovább csökkent a német feldolgozóipari megrendelések állománya. A hazai beszerzési menedzser index ugyanakkor továbbra is pozitív tartományban van, ami reményt ad arra, hogy ha emelkedésre nem is lehet számítani, a jelenlegi szint fenntartható” – magyarázta Horváth István. „Bár az elmúlt években az ipari termelés adta a GDP-növekedés legnagyobb részét, a jelenlegi eredmények és várakozások alapján azt mondhatjuk, hogy az ipar sem támogatni, sem visszahúzni nem fogja jelentős mértékben a GDP-t, inkább a stagnálást támasztja alá. Amennyiben azonban az autóipar termelése mégsem hozzá az elvárt eredményeket, a romló növekedési kilátások jelentős kockázatot jelenthetnek a költségvetés számára, ami az országkockázati felár, valamint az állampapír hozamok növekedését eredményezhetik” - tette hozzá a szakember.

forrás:  K&H Alapkezelő

K&H Csoport

A K&H Csoport Magyarország egyik vezető pénzügyi szolgáltatója. Az ügyfelek pénzügyi igényeire banki és biztosítási megoldásokat egyaránt kínál, amelyek közül az ügyfelek okosan dönthetnek és kiválaszthatják a számukra legmegfelelőbbet. A K&H Csoport termékpalettája kiterjed a hagyományos lakossági és vállalati banki termékeken kívül (számlavezetés, befektetések, megtakarítások, hitelek, bankgaranciák, bankkártya szolgáltatások, letétkezelés, treasury, projektfinanszírozás, stb.) a prémium banki szolgáltatásra, a pályázati tanácsadás szolgáltatásra, a befektetési alapkezelésre, a lízingre, az életbiztosításra, a vagyon- és felelősségbiztosításra, a nyugdíjpénztári szolgáltatásokra, valamint az értékpapír kereskedelemre is. A K&H Csoport országszerte mintegy 230 lakossági fiókkal több száz pénzügyi szolgáltatást kínál ügyfeleinek. A KBC Európa egyik vezető pénzügyi csoportja. Többcsatornás bankbiztosítási csoport, melynek tevékenysége Európára koncentrálódik. A Csoport jelentős, több esetben vezető pozíciót foglal el elsődleges hazai piacain, Belgiumban és Közép-Kelet Európában (Csehországban, Szlovákiában, Magyarországon és Bulgáriában), ahol elsősorban lakossági ügyfeleket, kis- és közepes méretű vállalatokat és közepes tőzsdei kapitalizációjú helyi vállalatokat szolgál ki. A KBC Belgium egyik legjelentősebb vállalata, és a brüsszeli Euronext tőzsdén is jegyzik.  

K&H Alapkezelő  

A K&H Alapkezelő 1997 óta a hazai befektetési piac egyik vezető szereplője, a tőke- és hozam védett alapok piacának első számú képviselője. A K&H Alapkezelő az innovatív termékfejlesztés mellett az ügyfelek tájékozottságának, tudásának növelésére is jelentős hangsúlyt fektet. A K&H Alapkezelő idén elnyerte a Money Moon Awards legjobb tőkevédett befektetési alap díját.