Képcserélő

Budapest, 2012. november 15.

„A legutóbbi GDP adatok alapján immár sorban a harmadik negyedévben jellemzi visszaesés a magyar gazdaságot. Mivel európai szinten sem a fogyasztói, sem a vállalati bizalom nem javul, és a nemrég bejelentett kormányintézkedések is tovább szűkíthetik a gazdaság teljesítményét, ez a trend a jövőben is folytatódhat. Halvány reményre csupán a sokéves visszaesés után növekedni tudó építőipar adhat okot. A recessziós kilátások miatt továbbra is óvatosság indokolt a hazai részvényeket illetően” – nyilatkozta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

„A legutóbbi, harmadik negyedéves GDP adatok a vártnál nagyobb, ugyanakkor az előző negyedéves eredményekhez képest kisebb mértékű visszaesést mutatnak. Így zsinórban immár a harmadik negyedéve visszaesés jellemzi a magyar gazdaságot, miközben igazán érzékelhető növekedés utoljára tavaly első negyedévben történt. Egyelőre a további kilátások sem túl biztatók, habár az építőipar teljesítménye egyértelműen pozitívumnak tekinthető, mivel a sokéves visszaesést követően az elmúlt negyedévben növekedni tudott” – mondta el Horváth István. „A hazai visszaesés beleillik abba az európai trendbe, amely szerint enyhe visszaesés jellemzi az uniót, ugyanakkor mivel európai szinten sem a fogyasztói, sem a vállalati hangulat nem javul, és a legutóbbi kormánybejelentések is előre láthatóan tovább szűkítik a gazdaság teljesítményét, a jövő évet az ideihez hasonló tendencia jellemezheti. A recessziós kilátások miatt az alulértékelt magyar tőzsde esetében egyelőre nem várunk javulást, ezért a hazai részvényeket tekintetve továbbra is óvatosság indokolt” – tette hozzá a befektetési szakember.

K&H Csoport

Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan közel 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 226 lakossági fiókkal pénzügyi szolgáltatásokat kínál mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének. A magyar gazdaság működését közel 1900 milliárd forintnyi kihelyezett hitel és hiteljellegű (hitelkeret és garancia) állománnyal segíti, a vállalkozások, a vállalatok, az önkormányzatok és a háztartások finanszírozásán keresztül. A cégcsoport teljes tevékenysége során több mint 4000 magyar beszállító cégnek, mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 10 évben 123 milliárd forint adó megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez. A KBC az elmúlt 15 évben mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba, ezáltal az országba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H Csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton.

K&H Alapkezelő

A K&H Alapkezelő 1997 óta a hazai befektetési piac egyik vezető szereplője, a tőke- és hozamvédett alapok piacának első számú képviselője. A K&H Alapkezelő az innovatív termékfejlesztés mellett az ügyfelek tájékozottságának, tudásának növelésére is jelentős hangsúlyt fektet.

főbb adataink:

K&H Bank 2012. szeptember 30-án:

  • saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 209 milliárd forint
  • mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2357 milliárd forint
  • adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 14,6 milliárd forint

K&H Alapkezelő 2012. szeptember 30-án:

  • teljes kezelt vagyon:  744,8 milliárd forint
  • intézményi ügyfelek kezelt vagyona:  118,1 milliárd forint
  • K&H alapokban kezelt vagyon:  624,1 milliárd forint

K&H Biztosító 2012. szeptember 30-án:

  • saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 9,6 milliárd forint
  • mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 106,4 milliárd forint
  • biztosítástechnikai eredmény  (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,4 milliárd forint
  • adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,1 milliárd forint

forrás: K&H Alapkezelő

K&H

Címlapcikkek1