Képcserélő

Stratégiai tartalékok Magyarországon.

Nagyon merésznek tűnik ez a kijelentés. Jelen időben ez most még biztos nem igaz. Nincs az országnak olyan nagy mennyiségű energia hordozója, (kőolaj és földgáz) mely stratégiai lehetőséget adna ennek a kijelentésnek az igazára. DE ! Magyarország stratégiai tartaléka a VÍZ és a az élelmiszer. Gondoljunk csak bele. Az arab országok úsznak a kőolajban a sivatagjuk közepén. Hát üzletelni kell velük, mivel mi nem vagyunk abban a helyzetben mint az USA, hogyha valamiért, hát az olajért mindenre képesek. Bár van nekik sajátjuk, de azt inkább a nehezebb időkre tartogatják, amikor másoknál már fogytán lesz.

De kanyarodjunk vissza eredeti témánkhoz. A víz maga az élet, és mint tudjuk az embernek pedig főleg innia  kell az életben maradáshoz, és csak utána táplálkoznia. Országunk vizeinek és mezőgazdaságának köszönhetően mind a kettőben nagyhatalom lehetünk, és kihasználhatjuk ezt az adottságunkat a jövőben. Nagyon kell tehát vigyáznunk erre két értékre! Exportálhatunk tiszta ivóvizet, ami már most a világ egyes övezeteiben kincset jelent, az élelmiszer kivitele pedig szintén már most jelentős. Lesznek, és már most vannak versenytársaink a világban ebben is, de jók az esélyeink  nem csak a túlélésre hanem a tisztes bevételre is. Háborúkat ez idáig a világ olaj készletének megszerzésért is vívtak, de a nem is olyan távoli jövőben a víz és az élelmiszer ugyan olyan értéket fog képviselni. (blogpress)  

Áder: Nemzetközi összefogás kell a vízpolitikában

Áder János köztársasági elnök szerint nemzetközi együttműködésre van szükség a vízpolitikában, mielőtt még ennek hiányára migrációs hullámok és a vízért indított háborúk figyelmeztetnének.

Az államfő az ENSZ fenntartható növekedéssel és környezetvédelemmel foglalkozó világkonferenciáján (Rio+20) tartott, csütörtöki kerekasztal-beszélgetésen, amelyen a tanácskozás várható eredményeinek lehetséges végrehajtásáról tárgyaltak, azt javasolta, hogy az egyik kiemelt ügy, amelyre a világ vezetői figyelmüket majd a konferenciát követően is összpontosítják, a víz legyen. Ki kell tűzni az egyik első fenntartható fejlődési célt, amely mutatja, hogy mit kell tenni a fenntarthatóság érdekében a vízzel kapcsolatban, mert az emberiség közös jövőjének egyik legnagyobb kérdése a víz lesz - hangoztatta. Úgy fogalmazott, "riasztó adatok sokasága kényszerít minket arra, hogy a témával foglalkozzunk", hiszen még ma is több mint egymilliárd ember nem jut tiszta ivóvízhez. Az ENSZ adatai szerint 25 éven belül az emberiség fele él majd olyan területen, ahol súlyos gondot okoz a vízellátás biztosítása - mutatott rá. Arra is kitért, hogy a világ országainak többségében a szennyvíz közel 90 százalékát mindenféle kezelés nélkül engedik be az élővizekbe, és részben ennek eredményeként a világ édesvízi élőlényeinek egyötöde kihalt vagy a kipusztulás határára került.

forrás: FIDESZ.HU

Címlapcikkek1